fbpx

BENINCA HOLDING

Beninca Holding oferuje najszerszą na polskim rynku gamę specjalistycznych rozwiązań dla branży automatyki rezydencyjnej, przemysłowej i branży bramiarskiej.

W strukturze Holdingu Beninca znajdują się fabryki: BENINCA, CAB, RISE, BYOU, HI-MOTIONS.

BENINCA (Automatismi Beninca) – jedna z najstarszych firm w branży automatyki do bram, dystrybuuje swoje produkty na całym świecie poprzez sieć ponad 100 filii i przedstawicielstw.

Od kilku lat dynamicznie się rozwija, systematycznie rozszerzając asortyment, inwestując w nowoczesny wygląd produktów, dbając jednocześnie o ich wysoką jakość i innowacyjność.

W Polsce produkty Holdingu Beninca sprzedawane są przez filię BENINCA POLONIA.

BENINCA produkuje od ponad 32 lat we własnych fabrykach położonych wyłącznie we Włoszech wysokiej jakości automatykę do bram skrzydłowych, przesuwnych, garażowych, blokady  parkingowe, szlabany; szeroką gamę akcesoriów do produkowanych urządzeń: piloty, fotokomórki przewodowe i bezprzewodowe (nie wymagające wymiany kosztownych baterii), lampy LED o dużej żywotności, klawiatury przewodowe, bezprzewodowe, dotykowe, systemy dostępu, panele słoneczne do bezprzewodowego zasilania napędów.

  • Siłowniki do bram skrzydłowych – do użytku zarówno rezydencyjnego (230 V), jak i przemysłowego (24 V). Przystosowane do otwierania bram ciężkich nawet do 600 kg wagi jednego skrzydła. Przekładnie mechaniczne wykonane ze stali i brązu, zapewniają bezawaryjne wieloletnie działanie. Siłowniki posiadają systemy zabezpieczające przed zgnieceniem z sygnalizacją amperometryczną. Nowoczesny i zarazem elegancki wygląd powoduje, że siłowniki pasują do każdego stylu architektonicznego.
  • Siłowniki do bram przesuwnych – wyróżniają się dużą siłą i wysoką jakością, dzięki zastosowanym do produkcji materiałom – brązu i stali hartowanej, przekładnie zanurzone w kąpieli olejowej. Flagowy produkt RI.6E (do 600 kg wagi bramy) o sile 36 Nm jest najmocniejszym produktem dostępnym na polskim rynku. Szeroka linia Bull – siłowniki przeznaczone od otwierania bram od 350 kg do 4000 kg. Posiadają systemy zabezpieczające przed zgnieceniem, siłowniki na 24 V wyposażone w ładowarkę baterii wbudowaną w centralę, dzięki czemu siłownik może pracować przy braku napięcia.
  • Siłowniki do bram garażowych – z naciągiem na łańcuch i pasek kewlarowy.Siłowniki z paskiem kewlarowym o nazwie JIM wyróżniają się dużą wytrzymałością i cichą pracą, sprzedawane przez czołowych producentów bram garażowych w Polsce (posiadają certyfikaty bezpiecznego użytkowania z bramami). Siłownik JIM produkowany w 2 wersjach o sile ciągu 600 N do bram o powierzchni 8 m2 i 1200 N do bram o powierzchni 12 m2.
  • Siłowniki do bram garażowych przemysłowych – oferowane w kilku wersjach, przystosowane do otwierania bram do 35 m2 powierzchni i sile do 185 Nm.
  • Szlabany – szeroka gama szlabanów do użytku intensywnego o nowoczesnym wyglądzie.

Untitled-4

Untitled-5

Untitled-1

Untitled-2

Untitled-3

b1

b2

b3

CAB
Fabryka o ponad 20-letniej tradycji, produkująca siłowniki hydrauliczne do bram skrzydłowych o dużym ciężarze i do intensywnego użytkowania, również podziemne; siłowniki do bram rolowanych, okien i rolet.

RISE
Bogata oferta chowanych w ziemię słupków parkingowych produkowanych w różnych wysokościach, średnicach, w obudowie malowanej w systemie kataforezy i ze stali nierdzewnej. Słupki sterowane drogą radiową, gazowe i stałe; bogata oferta wyrobów ze stali nierdzewnej. Służą do zabezpieczenia przejazdów, dróg pożarowych, miejsc parkingowych.

BYOU
Linia siłowników do użytku przydomowego, przystosowanych do montażu przez użytkownika. Innowacyjne – jedyne dostępne na rynku siłowniki w klasie energetycznej A+, posiadają opatentowany system oszczędności energii ESA opracowany przez inżynierów Beninca.

HI-MOTIONS
Wysokiej jakości akcesoria do produkcji m.in. bram wjazdowych-przesuwnych, przemysłowych, samonośnych, skrzydłowych (profile, wózki, zawiasy, odboje, rygle). Aprobaty i certyfikaty: ISO 9001:2000, certyfikaty CE, wszystkie produkty są zgodne z normami europejskimi oraz certyfikaty na kraje byłego ZSRR. Nagrody: wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych targach i wystawach m.in. INTEL DESIGN, INNOVATION & DESIGN AWARD.

WYBRANE REALIZACJE
Produkty Holdingu Beninca znalazły zastosowanie w wielu prestiżowych miejscach, takich jak:
– Pałac Belwederski w Warszawie
– Kancelaria Prezydenta RP
– Narodowy Bank Polski
– Wytwórnia Papierów Wartościowych
– Lotniska: PLL LOT w Warszawie, Szczecinie
oraz w kilkuset innych (w Polsce i za granicą):
– parkingi
– osiedla
– fabryki
– zakłady produkcyjne
– domy
– bramy wjazdowe użytkowników indywidualnych.