Napędy do bram skrzydłowych

Napędy do bram skrzydłowych marki Beninca to najwyższa jakość i niezawodność, której niezmiennie od 40 lat ufają Klienci z całej Polski. Przekładnie naszych siłowników do bram skrzydłowych wykonane są brązu i stali hartowanej. Centrale sprzedawane w zestawach napędów, dzięki którym mogą Państwo sterować bramą, tzw. brama na pilota, są innowacyjne i zaspokajają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Bramy skrzydłowe składają się ze skrzydeł otwierających się w kierunku wnętrza posesji. Sprawdzą się więc na działkach z większym podjazdem. W ofercie Beninca znajdą Państwo siłowniki do bram skrzydłowych osadzonych zarówno na wąskich, jak i szerokich słupach. Oferujemy również szeroką gamę napędów do bram skrzydłowych podziemnych, również w kąpieli olejowej jak i hydraulicznych.

Automatyka do bram skrzydłowych – parametry napędów

Jak wybrać napęd do bramy? Dobierając automatykę do bram skrzydłowych, należy wziąć pod uwagę następujące parametry:

  1. Długość i wagę skrzydła bramy.

To najważniejszy parametr przed instalacją napędu. Przed zakupem sprawdź maksymalną długość skrzydła dla danego napędu – te dane znajdziesz zawsze w specyfikacji konkretnego siłownika do bram skrzydłowych Beninca. Konieczne będzie też sprawdzenie wagi pojedynczego skrzydła. Każdy siłownik jest w stanie obsłużyć konkretny ciężar maksymalny, warto jednak wziąć pod uwagę dwudziestoprocentową rezerwę i nie przeciążać siłownika. Siłownik, który regularnie pracuje na granicy swojej wytrzymałości, zużywa się znacznie szybciej. W ten prosty sposób wpłyniemy na przedłużenie sprawności napędu do bramy. Im dłuższe i lżejsze skrzydła, tym dłuższe i bardziej solidne powinno być ramię siłownika do napędu. W przeciwnym wypadku skrzydła bramy będą narażone na uszkodzenia w wyniku działania silnych podmuchów wiatru. Zbyt słaby napęd może skutkować mało stabilną pracą sprzętu – brama może nie otworzyć się do końca.

  1. Słupek, na jakim brama jest osadzona.

W zależności od wymiarów bramy, oferujemy napędy do bram skrzydłowych na wąskie słupki, a także napędy na szerokie słupki.

  1. Częstotliwość otwierania bramy skrzydłowej przez napęd.

Napęd do bramy skrzydłowej należy też dobierać na podstawie parametru, jakim jest intensywność użytkowania bramy skrzydłowej, czyli liczba cykli. Inny napęd dobierzemy do bramy przydomowej na posesjach prywatnych i w domach jednorodzinnych, o dość niskiej intensywności pracy (do ok. 30-50 cykli dziennie), a napęd o większej mocy do bramy przemysłowej czy osiedlowej – przy zakładzie przemysłowym, na osiedlach mieszkaniowych czy zamykanych parkingach w mieście (więcej niż 50 cykli na dzień). W tego typu miejscach taka liczba cykli może wystąpić w ciągu godziny lub kilku godzin.

  1. Szybkość otwierania bramy.

Wybierając automatykę do bramy skrzydłowej, chcemy, żeby otwierała się możliwie jak najszybciej. Prędkość otwierania bramy zależy od mocy siłownika, dlatego warto dobrać ją do konkretnej bramy. Komfortowa prędkość otwierania bramy to ok. 12 cm na sekundę. Cykl zamykania bramy nie może być krótszy, żeby nie stworzyć zagrożenia dla domowników.

Przed zakupem napędu do bramy skrzydłowej, warto uwzględnić też wymagany kąt otwarcia (na ogół 90°).

Napędy do bram skrzydłowych – bezpieczeństwo użytkowania

W ofercie producenta napędów do bram skrzydłowych Beninca znajdziesz napędy do różnych długości, ciężaru czy intensywności pracy bram. Elementy, które warto zawsze uwzględnić przy zakupie napędu, to na przykład system fotokomórek zapobiegających zamykaniu bramy, kiedy na jej drodze znajdzie się obiekt – pojazd lub człowiek. To bardzo ważny element działania bramy, który ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkowania i zminimalizowanie ryzyka zgniecenia. Fotokomórka, która zarejestruje ruch lub przeszkodę, natychmiast zatrzyma mechanizm otwierania lub zamykania bramy. Bezpieczeństwo zwiększa dodatkowo tak prosty dodatek, jak lampa ostrzegawcza, która informuje o działaniu mechanizmu. W przypadku braku zasilania niezbędny będzie też wyłącznik kluczykowy, który pozwoli na ręczne otwieranie bramy.

Napęd do bramy skrzydłowej może być sterowany drogą radiową przy pomocy pilota, ale również z pomocą przycisku czy telefonu komórkowego.

  • Na szerokie słupki

    Na szerokie słupki

  • Na wąskie słupki

    Na wąskie słupki

  • Podziemne

    Podziemne

  • HYDRAULICZNE

    HYDRAULICZNE