Napędy do bram przesuwnych

Napęd do bram przesuwnych do 500 kg był pierwszym napędem wyprodukowanym przez firmę Beninca już 40 lat temu. Od początku istnienia siłowniki przesuwne Beninca stały się punktem odniesienia dla pozostałych producentów ze względu na wysoki moment obrotowy, jakość i niezawodność.

Bramy przesuwne zyskują coraz większą popularność, większą nawet niż będące kiedyś standardem bramy skrzydłowe. Ich największą zaletą jest oszczędność przestrzeni na podjeździe, szczególnie ważna w przypadku krótkich podjazdów. Skrzydło bramy przesuwnej porusza się bowiem wzdłuż ogrodzenia. Przekładnie siłowników do bram przesuwnych Beninca wykonane są brązu, stali hartowanej i zanurzone w kąpieli olejowej, jak we flagowym automacie do 800 kg o nazwie BULL8OM. Centrale sterujące, dzięki którym otrzymują Państwo wymarzony tzw. napęd na pilota są innowacyjne i zaspokajają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. W standardzie, bez dopłat, nasze napędy przesuwne mają wbudowany enkoder, dzięki któremu otrzymują Państwo dodatkowe, poza fotokomórkami, zabezpieczenie przed ewentualnym uszkodzeniem przedmiotów znajdujących się w świetle bramy przesuwnej.

Najlepszy napęd do bramy przesuwnej

Jaki napęd do bramy przesuwnej wybrać? W ofercie Beninca znajdą Państwo siłowniki do bram przesuwnych od 300 kg aż po siłowniki do 4500 kg przeznaczone do automatyzacji posesji prywatnych, jak i wspólnot mieszkaniowych czy fabryk.

Dobierając automatykę do bram przesuwnych, dobrze wziąć pod uwagę parametry, takie jak:

 • szerokość bramy – im szersza brama, tym dłuższy czas trwania cyklu otwierania i zamykania bramy, co ma wpływ na żywotność napędu
 • szybkość otwierania bramy
 • częstotliwość otwierania bramy przesuwnej przez napęd – intensywność pracy napędu w przypadku domów jednorodzinnych to wartość do ok. 50 cykli na dobę.

Ciężar bramy zawsze powinien być mniejszy od maksymalnego ciężaru zapisanego w specyfikacji napędu. W ten sposób unikniesz awarii spowodowanych warunkami atmosferycznymi, takimi jak opady śniegu czy oblodzenie i przymarzanie bramy. Zwróć też uwagę na wypełnienie bramy – drewno pod wpływem wilgoci może zmienić swój ciężar. Z kolei brama stalowa sama w sobie będzie cięższa.

Automat do bram przesuwnych może być sterowany drogą radiową przy pomocy pilota, ale również z przycisku czy telefonu komórkowego.

Naszym Klientom oferujemy również napędy do 800 kg wagi bramy oraz napędy do bram przesuwnych do 2000 kg. Nasze napędy bram przesuwnych to łatwość montażu i prostota obsługi. Zapewniamy pełne wsparcie techniczne i profesjonalne doradztwo. Z naszą automatyką do bramy przesuwnej, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, unikniesz zamarznięcia i przegrzania siłownika – to gwarancja bezawaryjnego działania automatyki przez lata.

 • Do 400kg wagi bramy

  Do 400kg wagi bramy

 • Do 800kg wagi bramy

  Do 800kg wagi bramy

 • Do 2000kg wagi bramy

  Do 2000kg wagi bramy

 • Do 4500kg wagi bramy

  Do 4500kg wagi bramy