Napędy do bram garażowych

Wychodzenie z samochodu, kiedy na zewnątrz pada ulewny deszcz lub jest już ciemno, nie należy do przyjemnych. Dlatego wygodna automatyka do bram garażowych jest coraz częściej wybieranym przez użytkowników rozwiązaniem. Dzięki w pełni zautomatyzowanym siłownikom mogą bez wysiłku otworzyć bramę pilotem – i to bez konieczności wychodzenia z samochodu. Napędy do bram garażowych Beninca, podobnie jak napędy do bram skrzydłowych, to najwyższa klasa wykonania i pełna niezawodność. Napęd do bramy garażowej możesz dobrać do rozmiaru i ciężaru bramy i dostosować swój wybór do częstotliwości użytkowania bramy. Napędy Beninca to najbardziej zaawansowane parametry techniczne i gwarancja bezawaryjności. To wygodne i praktyczne rozwiązanie nie tylko w garażu wolnostojącym, ale też w garażu przy budynkach mieszkalnych.

Wybierz komfort i postaw na napędy do bram garażowych Beninca

Napędy do bram garażowych Beninca zapewnią użytkownikom pełen komfort podczas chłodnych i deszczowych dni dzięki możliwości otworzenia bramy z pomocą pilota dzięki siłownikom. Wyróżniają się prostym montażem i prostotą obsługi. Decydując się na napęd do bramy garażowej firmy Beninca, możesz liczyć na niezawodną pracę napędu przez lata, a także ciche, płynne otwieranie i zamykanie bramy do garażu. Nowoczesny design i łatwość użytkowania w połączeniu z możliwością dowolnej modyfikacji ustawień napędu do różnych warunków tworzy idealny automat do bramy garażowej dostosowany do Twoich potrzeb.

Kontroluj szybkość otwarcia bramy i ciesz się komfortem użytkowania bramy. Dodatkową wygodę zapewnia możliwość zasilania awaryjnego z baterii w razie awarii prądu oraz wbudowane dodatkowe oświetlenie. Nasze automatyczne napędy do bram garażowych możesz dopasować do swoich potrzeb – możesz wybrać modele z różną siłą uciągu, rodzajem napędu i przewidywaną intensywnością codziennej pracy. Ważna jest też powierzchnia bramy garażowej i dodatkowe funkcje.

Automatyka do bram garażowych – bezpieczeństwo użytkowania

Automat do bram garażowych, tak jak również nasze napędy do bram przesuwnych, to przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie do domu. W przypadku wykrycia przeszkody enkoder wbudowany w siłownik natychmiast zablokuje dalsze otwieranie i spowoduje podniesienie bramy. Dla dodatkowej dawki bezpieczeństwa nasze siłowniki są wyposażone w amperometryczny system wykrywania przeszkód. Jeżeli czujniki wykryją przeszkodę w trakcie działania mechanizmu, proces opuszczenia bramy zostanie natychmiastowo przerwany – w ten sposób chronimy naszych klientów przed zgnieceniem albo uszkodzeniem auta lub osoby trzeciej. Systemy bezpieczeństwa w napędach do bram garażowych Beninca mają tak samo duże znaczenie w zastosowaniu bram przemysłowych w każdym przedsiębiorstwie przemysłowym, jak i w domu do bram rezydencyjnych. Napęd do bramy garażowej odpowiada za podnoszenie i opuszczanie bramy, a w przypadku przerwy w dostawie prądu masz możliwość skorzystania z zasilania awaryjnego i ręcznego otwarcia bramy.

Postaw na bezpieczeństwo i wybierz automatykę do bram garażowych Beninca!

Nowoczesne siłowniki do bram garażowych JIM

Nowoczesne, niezawodne i najmocniejsze na rynku siłowniki do bram garażowych o nazwie JIM. BENINCA nie uległa panującemu od kilku lat trendowi na obniżanie, za wszelką cenę, kosztów produkcji i produkuje we własnych fabrykach, położonych wyłącznie we Włoszech. Posiada własny dział projektowy i inżynieryjny, jest właścicielem kilkudziesięciu patentów.

Siłowniki do bram garażowych JIM.3 i JIM.4 z naciągiem na pasek kewlarowy.   

JIMy są produktami klasy PREMIUM o najkorzystniejszej relacji jakości do ceny. Posiadają naciąg na pasek kewlarowy, dzięki czemu siłowniki pracują wyjątkowo cicho i płynnie. Pasek kewlarowy wzmocniony jest 3 lub 4 (w zależności od modelu) linkami stalowymi. Produkowane są 2 podstawowe modele siłownika JIM: JIM.3 i JIM.4.

JIM jest siłownikiem bezpiecznym, wyposażonym w 2 systemy bezpieczeństwa, m.in.:

 • w enkoder, który m.in. powoduje podniesienie bramy w przypadku wykrycia przeszkody
 • i w amperometryczny system wykrywania przeszkód.

Centrala siłownika JIM, oprócz wielu funkcji, posiada łagodny start w momencie otwarcia i zamknięcia bramy, regulację siły, szybkości.

 • JIM4 ESA ® – o sile ciągu 1200 N przeznaczony do otwierania bram o powierzchni 22m2. 
 • JIM3  – o sile ciągu 600N przeznaczony do otwierania bram o powierzchni 11m2.
 • JIM3 ESA TURBO – najszybszy siłownik na rynku. Maksymalna prędkość JIM.3 ESA TURBO wynosi 15,5 m na minutę. Jednocześnie, jako jedyny na rynku, ma wbudowany system ESA (patent BENINCA), czyli jest siłownikiem w klasie energetycznej A+.

Funkcjonalne napędy bram garażowych

Niezawodne, funkcjonalne napędy bram garażowych firmy Beninca spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jako czołowy producent napędów bram garażowych cenimy sobie najwyższą klasę materiałów wykonania i najlepsze parametry techniczne napędów i siłowników. Abyś mógł cieszyć się najlepiej dopasowanym do Twoich potrzeb napędem bramy garażowej, przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór modeli. Automatyka do bram garażowych Beninca to topowe produkty na rynku mechanizmów bram garażowych. W naszej ofercie znajdziesz też wysokiej jakości akcesoria do bram, które współdziałają z napędami bram garażowych Beninca. Możesz też liczyć na pełne wsparcie techniczne naszych ekspertów – bez względu na to, jaki model siłownika czy napędu do bramy garażowej wybierzesz.

Jak wybrać napęd do bramy garażowej?

Sprawny napęd do bramy garażowej musi bezbłędnie poradzić sobie z ciężarem bramy oraz być dobrze dopasowany do jej rodzaju i wymiarów. Przy wyborze automatyki do bramy garażowej weź też pod uwagę siłę napędu oraz prędkość przesuwu napędu, czyli funkcję regulacji szybkości otwierania bramy. Dzięki temu dobierzesz dla siebie napęd o optymalnej mocy i prędkości otwierania i zamykania. Twoja brama może otwierać się 15-30 sekund lub szybciej, w zależności od tego, jaki rodzaj napędu do bramy garażowej wybierzesz.

Automat do bramy garażowej dobieramy więc przede wszystkim do jej rodzaju, wielkości i ciężaru. Na przykład do bram segmentowych górnych pasują wszystkie typy napędów, a do bram segmentowych bocznych należy wybrać napęd o większej sile ciągnięcia i pchania. Do bram uchylnych dobierz napęd o odpowiedniej mocy. Odpowiedni wybór napędu do bramy to gwarancja zwiększenia trwałości i żywotności urządzenia. Potrzebujesz pomocy w wyborze? Skontaktuj się z nami i wybierz dla siebie najlepszy elektryczny napęd do bramy garażowej od Beninca!

 • Bramy przemysłowe

  Bramy przemysłowe

 • Bramy rezydencyjne / wielostanowiskowe

  Bramy rezydencyjne / wielostanowiskowe