fbpx

BENINCA jest przygotowana na nadchodzące zmiany.

Automatyka i efektywność energetyczna.

Od 9 maja 2025r. wejdzie w życie nowe rozporządzenie europejskie, które „ustanawia specyfikacje eko-projektu dotyczące zużycia energii w trybach wyłączenia, czuwania i czuwania przy podłączeniu do sieci przez sprzęt elektryczny i elektroniczny domowego i biurowego zastosowania zgodnie z rozporządzeniem 2023/826 Parlamentu Europejskiego i Rady”.

Co to oznacza?

Rozporządzenie w sprawie gotowości ma zastosowanie do „elementów budynków napędzanych silnikiem” lub urządzeń otwierających lub zapewniających komfort w budynkach, z wyłączeniem urządzeń wentylacyjnych. Zmotoryzowany element budynku wyposażony jest w silnik elektryczny lub siłownik oraz jednostkę sterującą i jest obsługiwany przez użytkownika końcowego za pomocą sterowania przewodowego i/lub bezprzewodowego, za pośrednictwem sieci lub sterowany automatycznie za pomocą czujników;
Wiąże się to z obowiązkiem producentów silników do bram do rozpoczęcia konwersji systemów i technologii stosowanych w automatyce, tak aby były one bardziej energooszczędne.

Beninca jest gotowa !

Już w 2007 roku, dzięki wprowadzeniu funkcji ESA SYSTEM, firma stanęła przed nowym wyzwaniem, patrząc w przyszłość.Od tego momentu cały czas się rozwijamy w tym zakresie i dziś jesteśmy gotowi na różne rozwiązania. Oprócz ESA SYSTEM wprowadzamy technologie, które gwarantują zmniejszenie wartości absorpcji silników.Celem jest zagwarantowanie maksymalnej energooszczędności w naszych produktach, zgodnej z nową dyrektywą europejską.

W celu zapoznania się ze wszystkimi produktami z naszej oferty i uzyskania dalszych szczegółów, nasze biuro sprzedaży jest do Państwa pełnej dyspozycji. Dodatkowe informacje  dostępna są w katalogu Beninca oraz na stronie przy produktach, np.: https://beninca.pl/nowosc-bull624sw/