fbpx

Domofon do furtki. Porównanie domofonów – co kupić?

Domofon przy furtce przed posesją jest już normą w przypadku nowych domów i osiedli. Chcesz wyposażyć się w domofon, aby otwierać i zamykać furtkę bez konieczności wychodzenia z domu? Zdalne otwieranie furtki, drzwi wejściowych czy bramy to duży komfort dla domowników. Jednak wybór tego typu urządzeń nie należy do prostych – na rynku dostępne są dobrej jakości modele domofonów do furtek (domofon cyfrowy czy domofon analogowy, model do domu jednorodzinnego czy domofon dwurodzinny, domofon przewodowy czy bezprzewodowy itd.) i modele wideodomofonów.

Wiele z nich ma dodatkowe funkcje, dodatkowe zabezpieczenie, zaawansowany interfejs użytkownika czy też możliwość podłączenia z poziomu smartfona. Jak odnaleźć się w setkach ofert i propozycji dostępnych na rynku? Zobacz nasz przewodnik zakupowy i sprawdź porównanie domofonów do furtek Beninca. Dowiedz się, jaki domofon wybrać do otwierania furtki.

Domofony do otwierania furtki – co masz do wyboru?

Zanim kupisz domofon, musisz wiedzieć, jakie rozwiązania masz do wyboru. Pierwsze pytanie, które zadają sobie klienci poszukujący tego rodzaju sprzętu to: domofon cyfrowy czy analogowy? Jaka jest różnica między tymi urządzeniami? Domofon analogowy (jednorodzinny) to model o najprostszej funkcjonalności, wyposażony w klawiaturę numeryczną. Prostota obsługi i niska cena to główne zalety analogów. Elementy, które składają się na system domofonu, są połączone oddzielnymi przewodami elektrycznymi.

W przypadku domofonów do furtki cyfrowych (wielorodzinnych) nie jest wymagana instalacja skomplikowanej struktury przewodów. Zlokalizowany w słuchawce dekoder odszyfrowuje przekazany z centrali sygnał i przetwarza go dalej. Często cyfrowe modele mają dodatkowe funkcje, możliwość podłączenia wielu unifonów oraz możliwość połączenia z systemem alarmowym czy systemem smart home. Zarówno urządzenia analogowe, jak i cyfrowe można wykorzystać w przypadku domów jednorodzinnych.

Domofon analogowo-cyfrowy to połączeniu obu rodzajów domofonów, który bazuje na technologiach wykorzystywanych zarówno w analogowych, jak i cyfrowych urządzeniach.

Domofony bezprzewodowe do furtki czy domofony przewodowe?

Sposób działania i podział domofonów do furtek najłatwiej będzie zrozumieć przez podział na modele bezprzewodowe i przewodowe. W praktyce to właśnie ta cecha najbardziej liczy się dla użytkownika. W przypadku modeli bezprzewodowych lub przewodowych komunikacja między stacją i odbiornikiem odbywa się drogą radiową lub przewodową.

W nowo wybudowanym obiekcie rozwiązanie przewodowe może być lepszym rozwiązaniem, jako że domofony przewodowe do furtki są tańsze i z założenia mniej zawodne. Jeżeli jednak decydujesz się na doposażenie domu w domofon, lepszą propozycją dla Ciebie może być domofon bezprzewodowy na furtkę, który nie wymaga realizowania remontu. Koszty montażu są niższe, jako że przesyłanie sygnału nie wymaga okablowania.

Domofon radiowy, GSM czy Wi-Fi?

Domofony radiowe w Beninca to modele jednorodzinne i wielorodzinne (do firm lub osiedli). To domofony z możliwością podłączenia telefonu bezprzewodowego, o zasięgu do 200 m i możliwością zaprogramowania 1200 kodów wejściowych. Kaseta zewnętrzna wykonana jest ze stali nierdzewnej i szkła akrylowego.

Decydując się na zakup domofonu, masz też do wyboru typ domofonu GSM. W Beninca oferujemy domofon bezprzewodowy GSM jednoabonamentowy (do kontroli wejścia w domach jednorodzinnych) i wieloabonamentowy (obsługa do 500 lokali). Urządzenie daje możliwość błyskawicznego otwierania furtki wejściowej – posiadacz domofonu odbiera wezwanie jak rozmowę telefoniczną. Dostępne są też aplikacje na telefon. Domofony GSM od Beninca umożliwiają sterowanie furtką i bramą z dowolnego miejsca.

Sprawdź wideodomofony bezprzewodowe Wi-Fi

Klienci coraz częściej wybierają obecnie domofony bezprzewodowe Wi-Fi do furtki. Domofony Wi-Fi dają możliwość dostępu do przestrzeni uprawnionych osób dzięki zastosowaniu domowej sieci Wi-Fi. Dostępne w Beninca urządzenia Wi-Fi to wideodomofony. W naszej ofercie znajdziesz dwa modele wideodomofonów – wideodomofon do domów jednorodzinnych oraz wideodomofon do firm i osiedli.

Dla kogo wideodomofony jednorodzinne i firmowe do furtek będą najlepsze? Systemy bezprzewodowe Wi-Fi płynnie przekazują obraz i oferują bardzo dobrą jakość dźwięku. Dają możliwość bezprzewodowego połączenia urządzeń i kontroli nad dostępem z urządzenia mobilnego z poziomu aplikacji. To rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje większej kontroli nad dostępem do posesji. Wideodomofon daje możliwość obserwowania okolicy bramy i obiektów w polu widzenia kamery.

Wybierając wideodomofon, zwróć uwagę na wielkość ekranu w panelu zewnętrznym, rozdzielczość ekranu czy materiał wykonania kasety zewnętrznej. Wideodomofony Beninca mają panel zewnętrzny wykonany ze stali nierdzewnej odpornej na niszczący wpływ warunków atmosferycznych i hartowanego szkła akrylowego. To też optymalne parametry monitora i kolorowa kamera 640×480 px. Sprzęt można łatwo podłączyć do domowego Wi-Fi i zaprogramować nawet do 1200 kodów wejściowych.

Wybierz domofon do furtki z Beninca

Wybór domofonu nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Przed zakupem poznaj zalety i możliwości każdego urządzenia, aby wybrać domofon lub wideodomofon do furtki najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. Wybieraj spośród kilkunastu modeli domofonów – urządzenia analogowe i cyfrowe, bezprzewodowe i przewodowe, Wi-Fi i GSM oraz wideodomofony. Sprawdź modele dostępne w Beninca!