fbpx

Drogi czy tani napęd do bramy?

Automatyka do bramy ma Ci ułatwić życie. Brama otwiera i zamyka się sama, a Ty nie musisz nawet wychodzić z samochodu. Ale sam wybór odpowiedniego napędu do bramy wcale nie należy do łatwych. Na rynku dostępne są modele w wyższych i niższych cenach na każdą kieszeń, z dodatkowymi funkcjami i różnymi rozwiązaniami w konstrukcji. Chcesz zamontować napęd do bramy, ale nie wiesz, jaki model wybrać? Dziś zestawiamy plusy i minusy droższych napędów oraz rozwiązań budżetowych. Podpowiadamy, co warto wybrać i jak dopasować model napędu do Twoich potrzeb.

Tanie napędy do bram

Napęd do bramy (skrzydłowej, przesuwnej czy bramy garażowej uchylnej) można kupić za niewielkie pieniądze. Budżetowe napędy w okolicy 500 zł nie będą oferowały najwyższej jakości ani parametrów technicznych, ale mogą przydać się w konkretnych sytuacjach. Tani napęd do bramy można wykorzystać w miejscach, w których rzadziej otwieramy i zamykamy bramę. Budżetowy napęd możesz zamontować na działce albo przy domku letniskowym. Jednak w przypadku taniej automatyki nie ma co liczyć na płynną, szybką i cichą pracę. Montaż napędu z niskiej półki cenowej również może być dość skomplikowany. Niska cena niesie ze sobą często kiepską jakość wykonania, większą awaryjność i dłuższy czas otwierania i zamykania bramy. Jeśli szukasz napędu do bramy, którego będziesz używać codziennie, lepiej zdecydować się na lepszy model.

Droższe napędy do bram do codziennego użytku

Jeśli dysponujesz budżetem na napęd powyżej 1000 zł, wybierz profesjonalny napęd do bramy. Wysokiej jakości napęd od zaufanego producenta najczęściej zapewni nienaganną pracę i szybkie otwieranie bramy, a do tego będzie prostszy w montażu. Droższe napędy do bram w przedziale 2000-4000 zł często oferują też dodatkowe funkcje, które ułatwiają codzienne korzystanie z bramy. To nie tylko funkcja zabezpieczająca przed zmiażdżeniem, ale też możliwość awaryjnego otwierania bramy, funkcja miękkiego startu albo możliwość sterowania przez telefon.

Tania czy droga automatyka?

Jeżeli szukasz napędu do bramy, zacznij od określenia, czego oczekujesz od napędu i gdzie planujesz go wykorzystać. Wybierz model o najlepszym stosunku jakości do ceny. Jeśli potrzebujesz automatyki do bramy wjazdowej, z której korzystasz kilka razy dziennie, nie oszczędzaj na napędzie. Tańszy napęd z niepewnego źródła najczęściej podda się po pierwszej lub drugiej zimie, a u renomowanego producenta dostajesz gwarancję i pełne wsparcie techniczne. Podsumujmy plusy i minusy tańszych i droższych napędów do bram.

Tanie napędy do bram:

 • Niska cena.
 • Często możliwość samodzielnego montażu bez utraty gwarancji.
 • Niższa jakość konstrukcji.
 • Mniejsza funkcjonalność.
 • Niższa płynność działania.

Droższe napędy do bram:

 • Wyższa cena.
 • Szybkość i płynność otwierania i zamykania.
 • Mniejsza awaryjność i dłuższa żywotność.
 • Prostota montażu.
 • Dłuższa gwarancja od producenta.
 • Dodatkowe funkcjonalności.

Warto zdecydować, jakie funkcje interesują Ciebie i która opcja sprawdzi się w zależności od Twoich potrzeb. Na nasze napędy do bram Beninca montowane przez autoryzowanego dystrybutora uzyskasz gwarancję oraz nasze wsparcie techniczne. Oferujemy wysokiej jakości automatykę w przystępnej cenie. Potrzebujesz pomocy w doborze bramy? Skontaktuj się z naszymi ekspertami.