fbpx

Jak stworzyć profesjonalny system zarządzania parkingiem?

Wieczny problem z miejscem parkingowym? Korki na wjeździe na parking? Obawy o bezpieczeństwo na terenie parkingu? Dobre zarządzenie parkingiem są niezbędne dla sprawnej organizacji, działania i obsługi obiektu. Beninca oferuje szereg rozwiązań, które usprawniają zarządzanie parkingami i organizację przestrzeni parkingowej. Jakie usprawnienia przynoszą zarówno podstawowe rozwiązania do małych parkingów, jak i zaawansowane, nowoczesne systemy parkingowe do obsługi i zarządzania dużymi parkingami? W jaki sposób uporządkować organizację miejsc parkingowych oraz wjazdów i wyjazdów z przestrzeni parkingowej obiektu?

Wygodna organizacja parkingu ze słupkami parkingowymi

Jednym z rozwiązań do zarządzani parkingamisłupki parkingowe, które skutecznie zabezpieczają teren lub miejsce parkingowe przed dostępem pojazdów mechanicznych. Takie ochronne słupki blokujące stosuje się w miejscach o dużym natężeniu ruchu – na parkingach, ale też deptakach, ścieżkach rowerowych, drogach osiedlowych czy chodnikach. Słupki przydają się wszędzie tam, gdzie chcemy zablokować możliwość wjazdu samochodom. Nowoczesne słupki do kontroli miejsc parkingowych i organizacji ruchu zapewniają bezpieczeństwo w takim samym stopniu, co klasyczne szlabany parkingowe.

Zarówno stałe, jak i automatyczne słupki parkingowe jako element systemu parkingowego do zarządzania parkingami to nie bez powodu rozwiązanie, które administratorzy parkingów wybierają coraz chętniej. Słupki są niezastąpione wszędzie tam, gdzie liczy się zachowanie swobody poruszania się pieszych przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad ruchem samochodów. Tego rodzaju zapory parkingowe naturalnie komponują się zarówno w otoczeniu nowoczesnych obiektów biurowych, jak i na osiedlowym parkingu czy wjeździe do strefy pieszej na mapie miasta – na starówkach, rynkach, deptakach czy w zabytkowej części miasta.

Wykorzystaj automatyczne słupki chowane

Automatyczne słupki chowane zabezpieczają wjazd przed nieuprawnionymi użytkownikami ruchu, ograniczają przejazd samochodów na teren obiektu. Jednocześnie nie ograniczają ruchu pieszym i rowerzystom. Takie urządzenie cicho, szybko i płynnie wysuwa się i opuszcza. Bez problemu możesz wybrać wysokość, kolor i model słupka.

Słupki Rise w Beninca charakteryzuje też duża liczba cykli pracy i niskie zużycie energii.  To energooszczędne urządzenia pomimo dużej intensywności pracy. Mają też praktyczny system antywłamaniowy, a do tego są wytrzymałe oraz proste i szybkie w montażu. Takie automatycznie sterowane rozwiązanie umożliwia sprawne zarządzanie parkingami miejskimi i prywatnymi. Słupki zastępują szlabany w miejscach, w których montaż szlabanu parkingowego nie jest możliwy.

Ręczne i automatyczne blokady parkingowe

Do kontroli miejsc parkingowych możesz też wykorzystać blokady parkingowe Beninca – blokady ręczne i automatyczne. Blokady służą jako automatyka do rezerwacji miejsc parkingowych, dzięki czemu pracownicy firmy czy mieszkańcy osiedla zawsze mają zarezerwowane i dostępne swoje miejsce parkingowe.

Automatyczne systemy parkingowe – niezawodny sposób zarządzania parkingami

Problemy i wyzwania, z jakimi zmagają się właściciele parkingów, mogą być różne w zależności od wielkości parkingu. Na dużych parkingach w większych obiektach, takich jak duże biurowce czy galerie handlowe do prawidłowego funkcjonowania parkingów konieczne są inteligentne rozwiązania parkingowe i systemy płatnego parkowania. Nowoczesny system parkingowy można dostosować do potrzeb i wielkości wybranego obiektu, ale również do wymagań administratorów zarządzających przestrzenią parkingową i użytkowników parkingu. Automatyka systemu parkingowego to zespół urządzeń, które umożliwiają kontrolę dostępu na teren, na którym znajdują się miejsca parkowania pojazdów.

Korzystanie z systemów parkingowych umożliwia nie tylko bezobsługowe, zdalne otwieranie szlabanów, ale też automatyczny pobór biletów za wjazd i wyjazd samochodu z miejsca parkingu w obiekcie. Aby kierowca mógł wjechać na parking, musi pobrać bilet parkingowy. W ten sposób Ty zyskujesz kontrolę nad liczbą zajętych miejsc do parkowania i masz do dyspozycji prosty i skuteczny system poboru opłat. Automatyczny system parkingowy zwiększa też bezpieczeństwo korzystania z przestrzeni parkingowej. To niezawodne zabezpieczenie terenu przed nieuprawnionym wjazdem osób trzecich. Zarządzenie parkingiem z wykorzystaniem systemu pozwala na pełną kontrolę opłat i stałe monitorowanie zajęcia miejsc parkingowych.

Chcesz wdrożyć system parkingowy, który zautomatyzuje funkcjonowanie parkingu na terenie firmy lub obiektu handlowego? Sprawdź ofertę systemów parkingowych Beninca Park System – zapraszamy do zapoznania się z ofertą! Poznaj urządzenia i rozwiązania, które pozwolą Ci zaprojektować funkcjonalny parking.