fbpx

JIM.3 ESA TURBO. Automatycznie oszczędza czas i pieniądze.

Popularna rodzina siłowników JIM została wzbogacona o szybki napęd.

Maksymalna prędkość JIM.3ESA TURBO wynosi 15,5 m na minutę. Jednocześnie jako jedyny na rynku ma wbudowany system ESA (patent BENINCA), czyli jest siłownikiem w klasie energetycznej A+.

Pobór energii w stanie spoczynku 8 mA.jim.3 jim.4a

Siłowniki JIM są produktami klasy PREMIUM o najkorzystniejszej na rynku relacji jakości do ceny, obecne na rynku od ponad 8 lat. JIM.3 o mocy 600 N przeznaczony do otwierania bram o powierzchni 11 m2 i JIM.4 ESA o mocy 1200 N do bram o powierzchni 22 m2.

Mają naciąg na pasek kewlarowy, dzięki czemu siłownik pracuje wyjątkowo cicho i płynnie, euromillion lotto-news

Pasek kewlarowy wzmocniony jest 3 lub 4 (w zależności od modelu) linkami stalowymi.

przechwytywanieJIMy są siłownikami bezpiecznymi wyposażonymi w 2 systemy bezpieczeństwa: enkoder, który m.in. powoduje podniesienie bramy w przypadku wykrycia przeszkody i w amperometryczny system wykrywania przeszkód. Siłowniki posiadają dodatkowo (oprócz enkodera) mechaniczne ograniczniki krańcowe gwarantujące dodatkowo zatrzymanie bramy w położeniach krańcowych.

Centrala siłownika JIM oprócz wielu funkcji posiada łagodny start w momencie otwarcia i zamknięcia bramy, regulację siły, szybkości.

Siłowniki mają wbudowane oświetlenie dodatkowe, model JIM.4 oświetlenie LED. Siłowniki pracują nieprzerwanie nawet w przypadku braku zasilania dzięki akumulatorom.

Możliwość podłączenia m. in: fotokomórek, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo użytkownika, lampy sygnalizacyjnej, listwy bezpieczeństwa (JIM.4).