fbpx

Pętla indukcyjna do bramy wjazdowej i garażowej, szlabanu

Pętla indukcyjna (pętla magnetyczna) to nowoczesne urządzenie usprawniające wjeżdżanie i wyjeżdżanie z terenu zabezpieczonego bramą lub szlabanem. Pętla indukcyjna drogowa może zostać zamontowana zarówno w ziemi (wersja ziemna), jak i na nawierzchni (wersja powierzchniowa). Ponadto urządzenie dostępne jest w wariancie bezprzewodowym i przewodowym. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się możliwościom zastosowania pętli indukcyjnej w jezdni i podpowiemy, kto może się nią zainteresować. Owocnej lektury!

Zastosowanie 1: Pętla indukcyjna do bramy wjazdowej

Pętla indukcyjna jest urządzeniem wykorzystywanym do usprawniania kontroli wjazdu na teren prywatny i/lub strzeżony. Może współpracować z różnymi produktami automatyki bramowej, m.in. siłownikami odpowiedzialnymi za otwieranie/zamykanie bramy wjazdowej na teren ogrodzony. Tego typu pętla indukcyjna do bramy wjazdowej znacznie zwiększa bezpieczeństwo i prywatność terenu strzeżonego, jako że gwarantuje natychmiastowe zamknięcie bramy po zjechaniu pojazdu z czujników – bez ryzyka uszkodzenia pojazdu. Tym samym niemożliwe jest przemknięcie się dodatkowego pojazdu tuż za pierwszym. Ponadto wyjeżdżanie z terenu prywatnego nie wymaga używania pilota ani aplikacji z pilotem. Wystarczy ustawić pętlę indukcyjną tak, by wykrywanie pojazdu po wewnętrznej stronie terenu strzeżonego wywoływało reakcję automatycznego otwierania bramy wjazdowej.

Zastosowanie 2: Pętla indukcyjna do bramy garażowej

Warto wiedzieć, że pętla indukcyjna do bramy wcale nie musi zostać zamontowana przy bramie wjazdowej – świetnie sprawdzi się także przy bramie garażowej. Jeżeli wjazd na teren prywatny został zabezpieczony szlabanem albo bramą na pilot, kartę czy kod, dodatkowe zabezpieczenie bramy garażowej może nie być konieczne. Wówczas pętla magnetyczna posłuży do automatycznego otwierania bramy garażowej, jak tylko podjedzie do niej samochód. To znacznie usprawni m.in. parkowanie aut.

Zastosowanie 3: Pętla indukcyjna do szlabanu

Jeśli zainteresowała Cię nowoczesna pętla indukcyjna, szlaban jest kolejnym urządzeniem, z którym możesz ją połączyć. Pętla magnetyczna przy szlabanie działa analogicznie do pętli indukcyjnej do bramy – po wjechaniu na pole czujników przed szlabanem rozpoczyna preferowaną akcję: podniesienie ramienia szlabanu bądź uruchomienie biletomatu wydającego bilety na parkingu płatnym. Z kolei po zjechaniu z czujników za szlabanem ramię zostaje opuszczone, by zablokować wstęp samochodowi znajdującemu się zaraz za tym, który został wpuszczony. Natomiast przy wyjeździe z parkingu – jeśli opłata nie jest konieczna lub została uiszczona – pętla indukcyjna automatycznie otworzy szlaban, by kierowca szybko i sprawnie wyjechał.

Jak wybrać pętlę indukcyjną do bramy lub szlabanu?

Decydując się na wykorzystanie pętli magnetycznej, zwróć uwagę na następujące aspekty:

  1. Rodzaj pętli indukcyjnej: przewodowa, bezprzewodowa.
  2. Montaż pętli indukcyjnej: typ ziemny, typ powierzchniowy. Ten pierwszy mocowany jest klejem silikonowym i potrzebuje wykonania w nawierzchni otworu o głębokości 70 mm i średnicy 89 mm. Natomiast ten drugi montuje się za pomocą specjalnych wkrętów do betonu, które znajdują się w zestawie.
  3. Współpraca z automatyką do bram/szlabanów: zazwyczaj pętla magnetyczna może współpracować z różnorodnymi urządzeniami systemu kontroli wjazdu (pilotami, kartami, biletomatami, lampami ostrzegawczymi, domofonem), jednak przed zakupem dokładnie przeczytaj specyfikację.
  4. Odporność na uszkodzenia, wytrzymałość, awaryjność – pętle indukcyjne marki Beninca są wytrzymałe na obciążenia i mogą być montowane nawet w punktach przejazdu samochodów ciężarowych.
  5. Pobór prądu – a także ilość i jakość baterii, jeśli wybierzesz pętlę indukcyjną drogową typu bezprzewodowego. Produkty marki Beninca mają wymienne baterie litowe, ponadto odznaczają się niskim poborem prądu.
  6. Dodatkowe udogodnienia: pętla indukcyjna drogowa ziemna i powierzchniowa Beninca mogą mieć czujniki BPN-IR do wykrywania pojazdów zatrzymanych w zasięgu radaru.

Jaką pętlę indukcyjną do bramy lub szlabanu zamówić?

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z asortymentem firmy Beninca i wyboru naszej pętli indukcyjnej do bramy lub szlabanu. Mamy wieloletnie doświadczenie na rynku automatyki do bram i systemów kontroli wjazdu. Cieszymy się zaufaniem klientów na całym świecie, a nasze produkty cechują wzajemna kompatybilność, skuteczność, bezawaryjność i długa żywotność. Jeżeli masz pytania o jeden z modeli pętli magnetycznych lub dotyczące innych kwestii, skontaktuj się z nami: 798-859-859, biuro@beninca.pl. W miarę możliwości udzielimy wszelkich odpowiedzi na temat naszego asortymentu i doradzimy Ci w wyborze pętli indukcyjnej do bramy, szlabanu.