Podziemny napęd do bramy skrzydłowej – kiedy i dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?
Jeśli przywiązujesz dużą wagę do estetyki, czego odzwierciedleniem jest dekoracyjna brama skrzydłowa otaczająca Twoją posesję, z pewnością zależy Ci na tym, by wszystkie elementy odpowiadające za funkcjonowanie konstrukcji nie zaburzały stylistyki architektury budynku. W tej sytuacji idealnym wyborem będzie praktycznie niewidoczny dla oczu podziemny napęd do bramy. Na tego typu rozwiązanie warto zdecydować się również wtedy, gdy zależy Ci na tym, by móc otwierać skrzydła bramy pod kątem nawet 180 stopni. Dowiedz się, w jakich jeszcze sytuacjach podziemny napęd będzie strzałem w dziesiątkę i jakie zalety wpisane są w urządzenie.
Kiedy warto sięgnąć po podziemny napęd do bramy skrzydłowej?
Pomijając kwestie estetyki posesji, podziemny napęd do bramy sprawdzi się w miejscach, gdzie mamy do czynienia z utrudnionym wyjazdem, pojawia się konieczność otwierania bramy pod szerszym kątem, na parkingu wykonywane są różne manewry lub też, gdy brama jest osadzona na bardzo szerokich słupkach. W wymienionych wyżej sytuacjach standardowe napędy mogą nie zdać egzaminu, gdyż ramiona siłownika przesuwają konstrukcję bramową po określonym łuku, co oznacza, że skrzydła bramy otwierają się tylko do pewnego momentu (kąta). Dzięki zastosowaniu odpowiednich akcesoriów podziemne napędy do bram skrzydłowych zwiększają zakres otwarcia nawet do 180°, licząc od punktu początkowego. Rozwiązanie znakomicie sprawdza się zarówno w przypadku obiektów mieszkalnych, jak i komercyjnych. Stanowi doskonały wybór dla właścicieli posesji, którzy pragną zachować równowagę między funkcjonalnością a estetyką, bez konieczności decydowania się na jakkolwiek kompromis.
Podziemny napęd do bramy skrzydłowej – zalety rozwiązania
W porównaniu ze standardową automatyką bram skrzydłowych napędy podziemne mają kilka zalet, nad którymi zdecydowanie warto się pochylić, jeśli chcesz, by Twoje życie było łatwiejsze i w pewnym sensie przyjemniejsze.
Wizualna dyskrecja
To jeden z pierwszych powodów decydowania się na zakup podziemnego napędu. Cały zestaw ukryty jest pod ziemią, a z poziomu gruntu widoczna jest tylko pokrywa skrzynki fundamentowej i mechanizm odblokowania. Warto dodać, że jest ona odporna na rdzę, dzięki czemu nie zmieni swojego wyglądu na przestrzeni lat. Żaden inny element mechanizmu nie jest na wierzchu, więc nie wpływa na ogólny wygląd konstrukcji bramowej.
Cicha praca
Nowoczesny napęd podziemny to rozwiązanie, które docenią osoby o dużej wrażliwości czy wręcz nadwrażliwości słuchowej. To jeden z najcichszych typów napędu na rynku. Jeśli wracasz późno do domu lub też pracujesz w miejscu, w którym nocną porą następuje intensyfikacja działania bramy (częste otwieranie i zamykanie), z pewnością podziękujesz sobie lub szefowi za inwestycję w podziemną automatykę.
Szybkość działania i niezawodność
Podziemne napędy charakteryzują się doskonałym momentem rozruchowym. Posiadają mocny silnik, który jest w stanie obsłużyć bramy o dużym ciężarze. Przykładem siłownika, który przeznaczony jest do intensywnej eksploatacji i ciężkich bram jest model SB z gamy Hydro, dostępny w naszej ofercie. Podziemne napędy dużo szybciej niż ich nadziemne odpowiedniki otwierają bramę.
Bezpieczeństwo
Ukrytym pod ziemią napędem nie sposób manipulować, a zatem nie istnieje ryzyko, że automat zostanie uszkodzony przez działanie osób trzecich. Zmniejsza się również prawdopodobieństwo kradzieży.
Łatwe uruchamianie bramy w przypadku braku prądu
Jeśli przed zakupem podziemnego napędu do bramy skrzydłowej powstrzymuje Cię obawa, że w przypadku awarii zasilania utkniesz na własnym podjeździe, informujemy, że powyższa sytuacja nie będzie mieć miejsca. Wszystkie elektryczne silniki wyposażone są w mechanizm umożliwiający awaryjne otwarcie bramy. W przypadku silników podziemnych najczęściej jest to dźwignia znajdująca się pod bramą. Dźwignia zabezpieczona jest kluczem personalnym gwarantującym bezpieczeństwo użytkownika.
Współpraca z wszystkimi typami bram
Niezależnie od tego, czy Twoja brama ma 2,5 czy też 5 metrów długości, waży 200, 500 czy 800 kg, podziemne napędy znakomicie poradzą sobie z każdym typem konstrukcji, gwarantując płynną i bezawaryjną pracę. Na dodatek charakteryzują się dużą wytrzymałością nawet przy częstym użytkowaniu.
Podziemny napęd do bramy – montaż
Instalacja podziemnego napędu wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności, dlatego najlepiej zlecić ją specjalistom. Montowaną w ziemi skrzynię należy otoczyć fundamentem, a wokół niego ułożyć np. kostkę brukową. Niezbędny jest odpowiedni drenaż, którego zadaniem jest odprowadzanie wody ze skrzynki fundamentowej. Tylko prawidłowo wykonane prace sprawiają, że właściciel posesji otrzymuje trwałe i niezawodne rozwiązanie o dużym potencjalne estetycznym.