fbpx

Miniprzewodnik po akcesoriach do bram wjazdowych z napędem. Co wybrać, by poprawić komfort użytkowania i bezpieczeństwo?

Poza wygodą użytkowania jedną z największych zalet bram wjazdowych z napędem jest możliwość zwiększenia bezpieczeństwa Twojego domu i posesji, poprzez możliwość kontrolowania, kto ma lub może mieć dostęp do danego terenu. Jest to szczególnie istotne, gdy w przydomowej strefie często bawią się dzieci lub też zwierzęta. Podpowiadamy, w jakie akcesoria zainwestować, by zyskać cenny spokój i znacząco poprawić komfort użytkowania bramy w każdych warunkach.

Kontrola dostępu do automatycznej bramy wjazdowej

Choć wielu osobom kontrola dostępu kojarzy się z wielkimi korporacjami, zatrudniającymi po kilkaset osób, czy też magazynami, gdzie identyfikacja osób wchodzących lub wjeżdżających na dany teren jest szalenie ważna, to również istotny aspekt w przypadku posesji prywatnych. Takie systemy jak klawiatury kodowe, piloty zdalnego sterowania czy też czytniki kart umożliwiają przekazanie dostępu osobom trzecim, znacząco poprawiając bezpieczeństwo domowników i rzeczy znajdujących się na terenie posesji. Pozwalają one na nadawanie dostępu stałego, tymczasowego, a także łatwe resetowanie ustawień, gdy chcemy odebrać danej osobie przyznane uprawnienia. Kontrola dostępu to również sposób na rozwiązanie wielu problemów – od opieki nad pupilem podczas wyjazdu, podlewania roślin przez zaprzyjaźnioną osobę, na wejściu do domu w sytuacji związanej z zagrożeniem życia lub zdrowia skończywszy.

Wideodomofon

Dla zwiększenia bezpieczeństwa warto również rozważyć montaż wideodomofonu. Pozwala on zidentyfikować osoby, które starają się wejść na teren posesji. Kamera bramowa umożliwia podgląd tego, co dzieje na terenie posesji zarówno, gdy jesteś w domu, jak i w pracy. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie, jeśli często przebywasz poza domem i chcesz uniknąć przykrej niespodzianki po powrocie. Kamera może uchwycić ważny materiał, który może być dowodem w przypadku sprawy o włamanie do domu. Dostępne na rynku wideodomofony nie tylko oferują szereg zaawansowanych funkcji jak czujnik zmierzchu, który sam odpowiada za włączanie dodatkowego podświetlenia, robienie zdjęć ze znacznikami daty i godziny, możliwość podłączenia pod system monitoringu, ale i dopasowanie urządzenia do koloru elewacji ogrodzenia.

 

Fotokomórka

Aby Twoja brama z napędem elektrycznym mogła przez długie lata działać bezawaryjnie, musisz ją ustrzec przed przeszkodami, które mogą pojawić się na drodze zamknięcia skrzydła, zapobiegając w ten sposób przed uderzeniem konstrukcji w pojazd lub też osobę. Innymi słowy, potrzebujesz fotokomórki. Urządzenie zazwyczaj składa się nadajnika i odbiornika, które montowane są na przeciwległych słupkach we wzajemnym polu widzenia. Nadajnik emituje niewidoczną dla oka wiązkę podczerwieni. Gdy dotrze ona do odbiornika bez żadnych przeszkód, brama będzie otwierać i zamykać się w sposób płynny. Jeśli na drodze wiązki podczerwieni pojawi się jakakolwiek przeszkoda (rzecz, zwierzę, osoba), brama szybko się zatrzyma. Marka Beninca jako jedyna na rynku oferuje  fotokomórki bezprzewodowe z panelem fotowoltaicznym, który stale ładuje akumulator, dzięki czemu zwalnia właścicieli bram automatycznych z konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków na wymianę baterii.

Oświetlenie do bramy wjazdowej z napędem

Kolejny ważny element wpływający na komfort użytkowania bramy z napędem to oświetlenie. Nie tylko ułatwia korzystanie z bramy po zmroku, ale i odstrasza osoby nieupoważnione, zniechęcając je do prób przedostania się na teren posesji, co oczywiście znacząco wpływa na bezpieczeństwo. Możesz używać lamp do sygnalizowania o aktywności bramy, jak i podświetlania drogi wjazdowej. To również sposób na poprawę wyglądu konstrukcji wjazdowej, stworzenie przyjaznego wizualnie wejścia i dobrego pierwszego wrażenia związanego z odbiorem nieruchomości. Jeśli zależy Ci na tym, by rachunki za oświetlenie nie nadwyrężały domowego budżetu przy jednoczesnym zachowaniu optymalnego komfortu świetlnego w przydomowej przestrzeni, koniecznie postaw na lampy LED. Dostępne na rynku produkty zapewniają światło o zróżnicowanym natężeniu, temperaturze barwowej i kolorze światła, dzięki czemu można łatwo dopasować je do indywidualnych potrzeb w zakresie estetyki. Tego typu oświetlenie można zintegrować z systemem bramowym i sterować nim za pomocą napędu bramowego i sterowników.

Jeśli Twoja posesja znajduje się w ruchliwej i dosyć hałaśliwej okolicy, warto zainwestować w lampę sygnalizacyjną. Dostępne modele są kompatybilne z większością sterowników bramowych. Lampa zapewnia ostrzeżenie wizualne, dzięki czemu znakomicie sprawdza się w przypadku osób mających problemy ze wzrokiem lub też niedosłyszących.  Błyskające światło lampy sygnalizuje aktywne działanie bramy.  Jest ono widoczne z dużej odległości, co poprawia bezpieczeństwo wszystkich użytkowników w okolicy otwieranej bramy automatycznej, zwiększając komfort użytkowników.

Podsumowanie

Wybierając akcesoria do automatycznych bram wjazdowych, warto zdecydować się na sprzęt renomowanych producentów, który jest gwarancją bezpiecznego i długotrwałego użytkowania. Istotną kwestią jest również prawidłowy montaż wykonany przez profesjonalistów. Choć wymienione w artykule akcesoria nie stanowią obowiązkowego wyposażenia bramy z napędem elektrycznym, zapewniają one właścicielom spokój ducha, zwiększając poziom bezpieczeństwa wokół budynku. Co istotne, montaż akcesoriów nie odbywa się kosztem estetyki.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem:

https://beninca.pl/pilot-do-bramy-garazowej-wjazdowej-i-szlabanu-co-warto-o-nim-wiedziec/