fbpx

Zastosowanie lampy do bram wjazdowych. Jakie funkcje pełnią lampy sygnalizacyjne do bram?

Chcesz stworzyć funkcjonalny i bezpieczny system wjazdu na teren domu bądź firmy? Poznaj element, którego nie może zabraknąć – lampy sygnalizacyjne do bram! Czym są i jakie funkcje pełnią lampy do bram montowane na słupkach? Na każde z tych pytań odpowiedzieliśmy w dzisiejszym artykule, do którego przeczytania zachęcamy.

Czym jest lampa ostrzegawcza do bramy?

Lampy do bram, znane także jako lampy ostrzegawcze do bram wjazdowych bądź lampy sygnalizacyjne do bram, to akcesoria poprawiające komfort i bezpieczeństwo właścicieli terenu oraz kierowców przejeżdżających przez bramy automatyczne. Głównym celem lampy do bram jest poinformowanie osób znajdujących się niedaleko bramy, iż właśnie ktoś będzie przez nią przejeżdżał (wjeżdżał/wyjeżdżał). Dodatkowo lampy do bram wjazdowych mogą oświetlać teren, poprawiając tym samym widoczność i podnosząc poziom bezpieczeństwa.

Podłączenie lampy ostrzegawczej do bramy ma szczególne znaczenie w sytuacji, w której z chodnika lub ulicy nie widać terenu prywatnego, a nawet samej bramy. Pieszy bądź kierowca mogą nie wiedzieć, że za chwilę ktoś wyjedzie. Powiadamia ich o tym właśnie lampa do bramy.

Lampa ostrzegawcza do bramy – funkcje

  • Lampa ostrzegawcza do bramy informuje pieszych, że z terenu prywatnego będzie wyjeżdżał pojazd.
  • Lampa do bramy wjazdowej ostrzega kierowców, że za chwilę do ruchu włączy się nowy pojazd.
  • Lampa do bramy automatycznej powiadamia osobę chcącą wjechać na teren chroniony lub wyjechać z niego, że w tej chwili inna osoba korzysta z bramy.
  • Lampy do bram przesuwnych mogą działać stale: przez całą dobę lub wiele godzin, i oświetlać teren. Kiedy nastaje potrzeba, bo ktoś chce skorzystać z bramy, zmieniają kolor lub migoczą.

Takie same funkcje mogą pełnić lampa do bramy przesuwnej i lampa do napędu bramy skrzydłowej.

Lampy do bram – rodzaje

Na rynku istnieją lampy do bram o różnych funkcjach i różnych typów. Bardzo chętnie stosowana jest lampa LED do bramy, która popularność zawdzięcza m.in. walorom energooszczędnym i długiej żywotności. Dodatkowo ze względu na wysoką jakość diod lampa ostrzegawcza do bramy LED jest doskonale widoczna nawet w ciągu dnia.

Lampa ostrzegawcza LED do bramy może być modelem migającym bądź oświetleniowym. Pierwszy typ lampy do bram wjazdowych uruchamia się dopiero przy otwarciu bramy pilotem, aplikacją bądź w inny sposób. Diody migają na wybrany kolor (np. żółty, pomarańczowy lub czerwony) i zwracają uwagę. Z kolei lampy ostrzegawcze do bram wjazdowych typu oświetleniowego świecą cały czas, jednak zmieniają kolor i migoczą, kiedy ktoś korzysta z bramy.

Lampy sygnalizacyjne do bram Beninca

Jeżeli potrzebna Ci trwała, wydajna i odporna na warunki zewnętrzne lampa ostrzegawcza do bramy wjazdowej, znalazłeś się we właściwym miejscu. W naszym asortymencie znajdziesz lampy do bram przesuwnych LED w różnych kolorach. Nowoczesna lampa sygnalizacyjna do bramy z anteną pozwoli Ci sterować sygnałem zdalnie. Co ważne, nasza lampa z anteną do bramy ma antenę schowaną w obudowie, co zapobiega uszkodzeniu mechanicznemu lub w wyniku trudnych warunków pogodowych. Każda stworzona przez nas lampa do bramy na słupek jest łatwa w montażu (w instrukcji znajdziesz właściwe podłączenie lampy ostrzegawczej do bramy) i objęta gwarancją. Czy to lampa sygnalizacyjna do bramy przesuwnej, czy to lampa bramowa do bram skrzydłowych – u nas dostaniesz produkt najwyższej jakości!